تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دکتر ولایتی در کمیته فرهنگ و تمدن خواستار شد: همکاری ایران و چین برای احیای جاده ابریشم

دکتر ولایتی در کمیته فرهنگ و تمدن خواستار شد: همکاری ایران و چین برای احیای جاده ابریشم
جلسه 183 کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر علی اکبر ولایتی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه ضمن ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته، اعضا خواستار حفاظت بیشتر از حریم تاریخی دانشگاه جندی شاپور شدند.

دکتر علی اکبر ولایتی هم در این جلسه طی سخنانی گفت: احیای "راه ابریشم" به عنوان یک نماد همکاری اقتصادی کشورهای منطقه، در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در مسیر اجرای این پروژه بزرگ، تهیه پیوست فرهنگی این پروژه می‌تواند بر عهده کشورمان باشد و اگر این طرح به خوبی اجرا شود، می‌تواند با افراطی گری و مظاهر این تفکر خطرناک مبارزه کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: کشور چین برای خروج از محاصره اقتصادی طراحی شده توسط آمریکا، هم برای انجام کار این انگیزه مناسبی دارد.

در ادامه جلسه نماینده سازمان " اوقاف و امور خیریه" گزارش برگزاری سی و دومین دوره مسابقات حفظ قرائت قرآن کریم ارائه کرد.

دستور بعدی جلسه کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران، ارائه گزارش برگزاری همایش "هنرهای فراموش شده در تمدن اسلام و ایران" توسط رئیس دانشگاه هنر اصفهان بود.

رئیس دانشگاه هنر اصفهان در این گزارش با اشاره به اقدامات انجام شده در مسیر احیای هنرها و صناعات در حال فراموشی در تمدن اسلام و ایران، تأسیس شرکت‌های "دانش بنیان" را از جمله این اقدامات برشمرد.

پس از ارائه این گزارش اعضا با اشاره به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد تأسیس "دانشگاه هنرهای اسلامی و ایران" خواستار تسریع در اجرای این مصوبه به منظور احیای هنرهای سنتی اسلامی و ایرانی شدند.
كد خبر تصويري:5305
تاريخ خبر:1394/03/23