تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در کمیته فرهنگ و تمدن بررسی شد:

طرح الگوی شهرهای اسلامی ـ ایرانی


جلسه 238 کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.


به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ابتدای این جلسه گزارش اجرایی "طرح الگوی شهرهای اسلامی ـ ایرانی" ارائه شد.
در این طرح تحقیقاتی با انتخاب چند شهر که هنوز بافت سنتی خود را تا حدودی حفظ کرده‌اند، تلاش می‌شود تا ضمن به‌روزرسانی مدیریت شهرها بافت سنتی و اصیل آنها نیز حفظ شود.
پس از ارائه این گزارش اعضا بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند، که اهم آن به شرح ذیل است: دشواری تغییر الگوهای فعلی ساخت‌وساز شهری در کشور، استفاده از تجربیات سایر کشورها، پیوستگی دین و دنیا در الگوی شهرهای اسلامی ـ ایرانی، آموزش و ترویج این الگو به مدیران شهری، لزوم ورود علوم انسانی به‌روز شده به موضوع مدیریت شهری و توجه به پدافند غیرعامل در ادامه این زمینه.
در ادامه جلسه دکتر شمس اردکانی، دبیر کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران، طی سخنانی گفت: مبنای همه تحولات در این زمینه علوم انسانی است.
وی افزود: آموزش‌وپرورش در زمینه اصلاح مدیریت شهری نقش وافری دارد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دستور بعدی جلسه 228 کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه گزارش همایش‌های بین‌المللی "ابن هیثم ونور" و "دانشگاه جندی‌شاپور" بود که اقدامات انجام شده و برنامه‌های پیش‌رو در این زمینه‌ها تشریح شد.
كد خبر:42686
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1397/10/01