تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران تاکید شد:

توجه به ابعاد فرهنگی عید نوروز


جلسه 212 کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.


به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ابتدای این جلسه موضوع برگزاری همایش تاریخ پزشکی در تمدن اسلام و ایران توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت و اعضا به بررسی جامع همه ابعاد این موضوع تأکید کردند.
اعضای کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین استفاده بهینه از این فرصت برای معرفی سوابق درخشان تاریخ پزشکی در تمدن اسلامی را نیز مورد تأکید قراردادند.
دستور بعدی جلسه 212 کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی، موضوع ثبت بازی "چوگان" به عنوان میراث معنوی و ناملموس کشورمان در سازمان علمی فرهنگی ملل متحد "یونسکو" و نحوه انعکاس این موضوع در کتاب‌های درسی بود، که معاون سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گزارشی پیرامون این موضوع ارائه کرد.
پس از ارائه این گزارش، اعضای کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران با توجه به سوابق ورزشی چوگان در تمدن ایران، لزوم حفاظت از این میراث فرهنگی را مورد تأکید قراردادند.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، همچنین با توجه به فرارسیدن عید نوروز ترویج بیش از پیش این سنت کهن ایرانی و رسوم پسندیده مندرج در این سنت ایرانی مانند صله‌ رحم و... را مورد توجه قراردادند.
در پایان این جلسه نیز گزارش برگزاری نخستین کنگره بین‌المللی جندی‌شاپور توسط رئیس این دانشگاه ارائه شد.
كد خبر:39520
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1395/12/25