تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران اعلام شد:

راه اندازی ستاد فرهنگ و تمدن اسلام و ایران در معاونت علمی ریاست جمهوری


جلسه 209 کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی، به ریاست دکتر علی اکبر ولایتی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.


به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ابتدای این جلسه دکتر ولایتی طی سخنان کوتاهی با اشاره به ابعاد شخصیتی مرحوم دکتر شریعتمداری عضو پیشکسوت شورای عالی انقلاب فرهنگی، درگذشت تاسف بار ایشان را به جامعه علمی کشور تسلیت گفت و برای ایشان رحمت و غفران الهی مسئلت کرد.
در ادامه جلسه گزارش برگزاری پانزدهمین آئین بزرگداشت حامیان نسخ خطی ارائه شد و اعضای کمیته ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این مراسم بر لزوم حفاظت از میراث به‌ جامانده در قالب نسخ خطی تأکید کردند.
دستور بعدی جلسه کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران شورای عالی انقلاب فرهنگی، همایش گرامیداشت محمد بن زکریای رازی بود که با توجه به ترجمه کتاب الحاوی بر انتشار این اثر فاخر در قالب و شکلی مناسب تأکید شد.
همچنین در این جلسه اعلام شد به درخواست کمیته فرهنگ و تمدن اسلام و ایران و با توجه به راه‌اندازی ستادهای علم و فناوری در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد فرهنگ و تمدن اسلام و ایران نیز در این معاونت راه‌اندازی خواهد شد.
دکتر علی وطنی نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به نقش فناوری‌های فرهنگی، توجه بیشتر به علوم انسانی و فرهنگی را از برنامه‌های آتی این معاونت اعلام کرد.
دکتر وطنی هم با اشاره به انعقاد قرارداد همکاری‌های علمی و فرهنگی میان آستان قدس رضوی (ع) و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری بر لزوم استفاده بیش از پیش از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های آستان قدس رضوی (ع) تأکید کرد.
در پایان این جلسه نیز اقدامات و برنامه‌های دانشگاه فرهنگیان به‌منظور تقویت و تحکیم آموزش تاریخ فرهنگ تمدن اسلام و ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

كد خبر:38965
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1395/10/27